Güvenlik Mühürleri

Güvenlik mühürleri tesislerin, depoların, konteynerlerin ve diğer birçok endüstriyel alanın...

Güvenlik mühürleri tesislerin, depoların, konteynerlerin ve diğer birçok endüstriyel alanın güvenliğini sağlamak adına kullanılan araçlardır. Gökerplast farkı ile plastik güvenlik mühürleri noktasında izinsiz erişimi önleyebilir, ürün güvenliğini sağlayabilir ve aynı anda hırsızlık veya sahtecilik gibi girişimleri engelleyebilirsiniz. Öte yandan gıda, ilaç, elektronik, lojistik ve bankacılık gibi sektörlerde de plastik güvenlik mühürü çeşitleri ile hem verimi koruyabilir hem de nakliye ve depolama kriterlerini güvenle izleyebilirsiniz. plastik Güvenlik mühürü ürünleri arasında gösterilebilecek yegane kategoriler ise şunlardır:

Bunların yanı sıra alternatif sektörler içerisinde kullanılan; plastik mühür, kelebek mühür veya doğalgaz mühürü gibi çeşitli güvenlik mühürlerinden de ayrıca söz edilebilir. Bu ürünleri ise ilgili kategorileri ziyaret ederek, detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. 

1988’den beri Türkiye’de ve pek çok ülkede önde gelen kurumsal firmaların tedarikçisi olarak bizler, Gökerplast farkı ile daima yanınızdayız!

Güvenlik Mühürleri

Sayaç Mühürleri

Sayaç mühürleri enerji tüketimini kontrol etmek için kullanılan önemli araçlar arasında gösterilirler. Çünkü sayaç mühürü özellikle elektrik, su ve gaz sayacı gibi cihazların ölçüm doğruluklarını korur. Bu nedenle doğalgaz sayaç mühürü ve su sayaç mühürü gibi alternatiflerle alanların korunması adına, bu tip ürünlerin kullanımları hem güvenlik hem de doğru faturalandırma için hayati öneme sahiptir.

Dolayısıyla sayaç mühürleri, enerji tüketimini izlemenin yanı sıra hileli faaliyetlerin önlenmesine de yardımcı olurlar. Mühürlenmemiş sayaçlar, enerji hırsızlığına yol açar ve bu durum da enerji kaybına neden olur. Buna ek olarak; sayaç mühürlerinin çevre dostu olduklarını da söyleyebiliriz çünkü doğru ölçüm yaparak enerji israfını engelledikleri açıkça gözlenebilir. Bu noktada en yaygın olarak bilinen sayaç mühürü tipi ise kelebek mühür olarak karşımıza çıkar. Kelebek mühür, üzerinde kelebek figürleri bulunan bir tür antika mühürdür ve bu mühürler genellikle ultraviyole dayanımlı Polikarbonat (PC) gövdeden ve Poliasetal (POM) iç parçadan üretilirler. Fakat seçenekler bununla sınırlı değildir: Gökerplast farkı ile üretimini yaptığımız tüm sayaç mühürü çeşitleri ve detayları için ilgili alternatiflere aşağıdaki sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz!

Kayış Mühürler

Kayış mühürleri endüstriyel ekipmanlar ve araçlardaki kayışların güvenliğini sağlamak için kullanılan bir mühürdür. Bu mühürler, kayışların istenmeyen bir şekilde çözülmesini veya kaymasını önleyerek; işyerindeki iş kazalarının veya hırsızlık vb. olumsuz durumların önlenmesine yardımcı olurlar.

Kayış mühürler genellikle metal veya plastikten yapılırlar. Mühürlerin içinde bir kanca veya mandal vardır, kayış ucu mühürün içine yerleştirilir. Bu sayede kayışın çözülmesi veya çıkarılması engellenmiş olur.

Öte yandan Plastik kayış mühürler yalnızca tek bir sektöre ya da alana hitap eden araçlar değildirler. Pek çok endüstride yaygın olarak kullanılabilirler. Bunların arasında ise otomotiv, tarım, gıda ve ilaç endüstrileri gösterilebilir. 

Gökerplast farkı ile üretilen Plastik kayış mühürler ise çeşitlerine göre gruplandırılarak, farklı malzemelerden üretilirler. Bunlar arasında yer alan en yaygın malzeme tipi ise Polipropilen (PP)’dir. Çünkü Polipropilen (PP) hafif, dayanıklı ve kimyasal dirençli bir termoplastik polimer malzemedir. Ancak kayış mühürü çeşitlerine göre malzeme kullanımı da değişkenlik gösterebilir. Örneğin plastik kayış mühür ve metal klipsli kayış mühür kıyaslandıklarında; metal kayış mührün, Polipropilen (PP) ve Poliamid (PA) malzemelerden üretilen çift opsiyonlu seçeneklerine rastlamak mümkündür.Gökerplast farkı ile üretimini yaptığımız tüm Plastik kayış mühürü çeşitleri ve detayları için ilgili alternatiflere aşağıdaki sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz!

Yüksek Güvenlik Mühürleri

Yüksek güvenlik mühürleri normal plastik mühürlere kıyasla daha fazla güvenlik sağlarlar. Bunun nedeni ise yüksek güvenlik mühürleri tasarımlarının daha karmaşık ve dayanıklı olmasıdır. Öte yandan Gökerplast farkı ile üretilen yüksek güvenlik mühürleri, manipülasyonları önlemek adına tasarlanmıştır ve dolayısıyla sadece yetkili kişiler tarafından açılabilirler.

Gökerplast, yüksek güvenlik mührü ürünlerinin her birini, kullanılacakları sektöre uygun olarak farklı materyaller ile yapılandırır. Bunların arasında ise Alüminyum (Al), Polikarbonat (PC) ve çelik ile metal mühür teli gibi alternatifler yer alır. 

Gökerplast; nakliye, bankacılık, gümrük, lojistik, enerji, sağlık hizmetleri, kamu hizmetleri, askeri ve savunma gibi farklı sektörlerde kullanılmak üzere hem plastik gövdeli hem de Alüminyum gövdeli kablo mühür üretir. Çünkü her sektörün farklı güvenlik gereksinimleri vardır ve yüksek güvenlik mühürleri, bu gereksinimlere uygun olarak tasarlanmalıdır.Gökerplast farkı ile üretimini yaptığımız tüm yüksek güvenlik mühürü çeşitleri ve detayları için ilgili alternatiflere aşağıdaki sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz!

Sabit Mesafeli Mühürler

Sabit mesafeli mühürler birbirine yakın iki yüzey arasındaki boşluğu doldurmak için kullanılan elastomerik malzemelerdir. Dolayısıyla Gökerplast farkı ile üretilen tüm sabit mesafeli mühür çeşitleri genellikle boru hatları, valfler, pompa gövdeleri gibi endüstriyel uygulamalarda kullanılabilir şekilde tasarlanırlar.

Bu tür mühürlerin en önemli özellikleri arasında ise yüksek basınç dayanımı, sıcaklık değişimlerine karşı direnç ve kimyasal direnç yer alır. Bu nedenle; sabit mesafeli plastik mühürler yaygın olarak petrol - gaz endüstrisi, kimya endüstrisi ve su arıtma tesisleri gibi zorlu ortamlarda kullanılırlar.Gökerplast farkı ile üretimini yaptığımız tüm sabit mesafeli mühür çeşitleri ve detayları için ilgili alternatiflere aşağıdaki sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz!

Diğer Mühürler ve Ürünler

Gökerplast, 1988’den beri hem Türkiye’de hem de diğer pek çok ülkede önde gelen kurumsal firmaların tedarikçisidir. Bu minvalden bakıldığında; pek çok kategorinin yanı sıra farklı ve alternatif güvenlik mühürleri ürettiğimizi de ayrıca söyleyebiliriz. Bu ürünlerin arasında ise kasa mühürü, varil mühürü, numune şişesi, güvenlik etiketi, kilitli mühür, plastik ve metal kancalı asma kilit gibi çeşitli alternatifler bulunur. Gökerplast farkı ile üretimini yaptığımız tüm alternatif seçeneklere, diğer mühürler ve ürünler kategorisi altında aşağıdaki sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz! Ayrıca bu ürünlerle ilgili detaylı bilgi edinmek isterseniz, ürün gruplarını da ziyaret edebilirsiniz.

Devamını Oku

Gökerplast

Çevrimiçi
Gökerplast

Merhaba 👋

Size nasıl yardım edebilirim?