Kayış Mühürleri

Kayış mühürleri endüstriyel ekipmanlar ve araçlardaki kayışların güvenliğini sağlamak için...

Kayış mühürleri endüstriyel ekipmanlar ve araçlardaki kayışların güvenliğini sağlamak için kullanılan bir mühürdür. Bu mühürler, kayışların istenmeyen bir şekilde çözülmesini veya kaymasını önleyerek; işyerindeki iş kazalarının veya hırsızlık vb. olumsuz durumların önlenmesine yardımcı olurlar.

Kayış mühürler genellikle metal veya plastikten yapılırlar. Mühürlerin içinde bir kanca veya mandal vardır, kayış ucu mühürün içine yerleştirilir. Bu sayede kayışın çözülmesi veya çıkarılması engellenmiş olur.

Öte yandan kayış mühürler yalnızca tek bir sektöre ya da alana hitap eden araçlar değildirler. Pek çok endüstride yaygın olarak kullanılabilirler. Bunların arasında ise otomotiv, tarım, gıda ve ilaç endüstrileri gösterilebilir. 

Gökerplast farkı ile üretilen kayış mühürler ise çeşitlerine göre gruplandırılarak, farklı malzemelerden üretilirler. Bunlar arasında yer alan en yaygın malzeme tipi ise Polipropilen (PP)’dir. Çünkü Polipropilen (PP) hafif, dayanıklı ve kimyasal dirençli bir termoplastik polimer malzemedir. Ancak kayış mühürü çeşitlerine göre malzeme kullanımı da değişkenlik gösterebilir. Örneğin plastik kayış mühür ve metal klipsli kayış mühür kıyaslandıklarında; metal kayış mührün, Polipropilen (PP) ve Poliamid (PA) malzemelerden üretilen çift opsiyonlu seçeneklerine rastlamak mümkündür.

Gökerplast farkı ile üretimini yaptığımız tüm kayış mühürü çeşitleri ve detayları için ilgili alternatiflere aşağıdaki sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz!

Kayış Mühürleri

Kayış Mühürleri
Devamını Oku

Gökerplast

Çevrimiçi
Gökerplast

Merhaba 👋

Size nasıl yardım edebilirim?

Menüyü Gör
Güvenlik Mühürleri
  • Tümü
  • Sayaç Mühürleri
  • Kayış Mühürleri
  • Yüksek Güvenlik Mühürleri
  • Sabit Mesafeli Mühürler
  • Diğer Mühürler ve Ürünler
  • Recycle Mühürler