Recycled Mühür Nedir? Ne İşe Yarar?

Recycled Mühür Nedir? Doğal kaynak kullanımlarını ve atık oluşumunu azaltarak...

Recycled Mühür Nedir? Doğal kaynak kullanımlarını ve atık oluşumunu azaltarak çevresel etkilerimizi minimuma indirmek öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Gökerplast olarak size sürdürülebilir ürün projesi kapsamında yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda geri dönüştürülmüş malzemeden üretilen Recycle Mühür grubumuzu sunuyoruz.

Endüstriyel bir süreçten atık olarak çıkan plastiklere ‘endüstri sonrası atık veya post-endüstriyel atık’ denir. Bu atıklar orijinal üretim sürecinden kaynaklanan ve kontaminasyon öncesi durumdaki atıklar oldukları için malzeme özelliklerinin ve içeriğinin bilinmesi sürecin kontrol edilebilir olması hep aynı kalitede ürün üretimine olanak sağlar. Recycle mühür grubumuz endüstri sonrası atıkların geri dönüştürülmesi ile üretilmektedir. Gökerplast üretim süreçlerinin hiçbirinde endüstri sonrası atık oluşmamaktadır. Belirli firmaların endüstri sonrası atıkları temin edilerek üretimimize kazandırılmaktadır. Recycle mühür grubumuz minimum %30 endüstri sonra geri dönüştürülmüş plastik içerir.

Post-endüstriyel atıklardan ürettiğimiz Recycle mühür grubumuz;

 • Enerji tasarrufu sağlar.
 • Hava ve su kirliliğini azaltır.
 • Sera gazlarını azaltır.
 • Doğal kaynakları korur.
 • Standart mühürlerimizle aynı mukavemete sahiptir.
 • Daha düşük ayak izine sahip çevresel döngüye kazandırılabilen mühürleme çözümü sunar.

Not: Recycle mühürlerin rengi ve özellikleri üründen ürüne değişiklik gösterebilir.

Yaşanabilir ve sürdürülebilir bir dünya için; topluyoruz, ayrıştırıyoruz, kazandırıyoruz, dönüştürüyoruz!

Not:

- “Recycle Mühür” aşağıdaki ürünler de mevcuttur: GP411, GP412, GP413, GP414, GP520, GP565 ve GP586.

- “Recycle Mühür” yalnızca “Pastel Sarı” renkte mevcuttur

- Başka renkler talep edildiği takdirde satış ekibiyle temasa geçilmelidir.

Daha yaşanabilir ve sürdürülebilir bir çevre için toplamak, korumak ve dönüştürmek istiyoruz!

Recycled Mühür Nedir?

Pek çok malzeme üretiminde plastik malzeme kullanılır. Bu plastikler endüstriyel olarak üretildikten sonra âtıl konuma geldiklerinde geri dönüştürülmek üzere tekrardan işlenebilme özelliğine sahiptirler. Modern üretim süreçlerini kapsayan ve aynı zamanda çevreye olumlu yönde etki eden bu geri dönüştürülmüş malzemelerin kullanımı ile oluşturduğumuz mühürleri pek çok alanda kullanmayı tercih edebilirsiniz. Özel pek çok iş kolunda geniş bir kullanım alanına sahip olması ile bilinirler. Çevre ve ekonomi anlamında da önemli katkılar sağlanır.

Özellikle artan çevre kirliliğine dikkat çekmek ve oluşan atıkların tekrardan geri dönüşüme kazandırılmasıyla hem çevreye hem de ekonomiye büyük bir katkı sağlanmaktadır. Yaşamın her alanında Recycled malzemelerin kullanımı mümkündür. Recycled mühür, tüm bu içerikleri ve söz konusu çevre aktivitelerinin değerlendiği muhteşem ürünler arasında yer alır.


Modern ve kullanışlı tasarımlarına ek olarak geri dönüşümlü malzemelerden üretilmesi sayesinde doğa ve çevre dostu olarak oldukça popüler bir ürün grubudur. Pratik kullanımının yanı sıra dayanıklı yapısı ve sağlam malzemesi ile pek çok alanda kullanım imkânı tanınır. Özellikle doğayı korumamız gereken bu günlerde pek çok farklı kişi tarafından tercih edilen kaliteli ürünler arasında yer alır. Tamamen geri dönüştürülmüş endüstriyel malzemelerinin kullanılması ile yeniden hayat bulan mühürler pratik kullanım sunmasının yanı sıra doğayı da ve çevreyi de korumayı hedefliyor. Recycled mühür içeriğinde en az %30 geri dönüştürülmüş malzemeler ile üretilirler.

Recycled Mühür Nerelerde Kullanılır?

Özellikle geri dönüştürülmüş malzemelerden üretildiği için çevre dostu olan ürünler arasında yer alır. Pek çok farklı kullanım alanına sahip olan bu mühürleri kapı ve benzeri alanların kilitlenmesi için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ayrıca çeşitli ambalajların açılmayacak şekilde mühürlenmesi için de kullanım alanına sahiptir. Özel bir ekipman yardımıyla mühürlediğiniz ürünlerin ağızların açılmasını engellemeniz söz konusu olur. Pek çok farklı endüstriyel alanda da kullanılabilen bu mühürler sayesinde hem çevre dostu bir ürün kullanmış olursunuz hem de ağzının açılmasını istemediğiniz pek çok ambalajı kapatmış olursunuz. 

Metal klipsli kayış mühürler


Üzerinde tarih ve barkod olduğu için raf ömrü takibi yapılan her türlü endüstride kolayca kullanılma avantajına sahiptir. Recycled mühür seçenekleri kilitleme mekanizmasından geçirilebilen ve uygulamaya uyacak şekilde gerektiği kadar sıkı bir şekilde çekilebilen değişken kayışları nedeniyle 'sıkı contalar' olarak da anılır. Mühür kilitleme kafasından çekildikten sonra geri dönüş yoktur! Contanın kuyruğu kilidi güvenli bir şekilde kavrar ve contayı kuvvetli bir şekilde kırmadan gevşetmek veya çıkarmak mümkün olmayacaktır. Ayrıca , iki kat güvenlik için conta kayışının iki ayrı kilitleme başlığına yerleştirilmesine olanak tanıyan çeşitleri de mevcuttur.

Recycled Mühür Ne İşe Yarar?

Plastik Recycled Mühür kullanmanın ve farklı sektörler ve kullanımlarda tutarlı sonuçlar üretmenin birçok avantajı vardır. Havayolu kargolarında, tekerlekli kafeslerde, banka ve posta hizmetlerinde, kurye hizmetlerinde, transit nakitte, depolarda, banka çantalarında ve kasalarda önemli ölçüde kullanılırlar. Yangın söndürücüler, tıbbi bakım, atık takibi, yemek arabaları, lojistik hizmetler, taşıma kutuları ve tam güvenlik ve hırsızlığın önlenmesi gerektiren herhangi bir uygulama gibi başka birçok kullanım alanı da vardır.

Plastik Recycled Mühür, taşıma ve lojistik alanında, kapalı yük gemilerine, kamyonlara ve römorklara erişimi azaltmanın bir yöntemi olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. Bir nakliye şirketiyseniz ve kargoyla tutarsızlıklarınız varsa, mühürler kurcalama veya hırsızlık olup olmadığını belirlemek için bir yöntem sağlayabilir. Yük römorklarının plastik contası, mallara varış yerlerine ulaşmadan önce erişildiğini gösteren, kurcalamaya açık bir gösterge görevi görür.

Kamuya ait veya özel tesislerde faaliyet gösteren herhangi bir şirket, EN-3 gerekliliklerine ve güvenlik düzenlemelerine uygunluğunun sağlanması için düzenli olarak kontrol edilmesi gereken yangın söndürücüler gibi yangın güvenlik cihazlarını sağlamalıdır. EN-3 yönetmeliği kapsamında bahsedilen güvenlik gereklilikleri, kurcalamayı önlemek için söndürücünün pimini tutan ve söndürücü kartuşunun sağlam olduğunu belgeleyen Recycled Mühür bulunmasıdır. Bu nedenle denetim sırasında mühür eksik veya kırık olmamalıdır, aksi takdirde bu bir ihlalin kanıtı olacaktır.

Recycled Mühürün Sektördeki Yeri Nedir?

Recycled Mühür, elektrik veya gaz tedariğinde dolandırıcılık faaliyetlerini önlemek amacıyla şirketlerde ve özel evlerde elektrik veya su sayaçlarını güvence altına almak için de yaygın olarak kullanılır . Bu nedenle, kurcalama kanıtı sağlamak ve o sayaç için uygunluk sertifikası görevi görmek üzere küçük bir gösterge mührünün eklenmesi önerilir. Recycled Mühür, faaliyet gösterilen tüm sektörlerde kullanılan etkili bir araçtır. Üzerindeki kimlik numarası ile tam bir koruma sağlanması için ideal geri dönüştürülmüş malzeme sınıfındadır. Bu da tek kullanımlık kapatmaları sayesinde dolandırıcılığa karşı caydırıcı ve tanık olmalarına olanak sağlar.

Plastik Recycled Mühür genellikle ucunda kimlik numarasını kaydetmek için bir etiket bulunan çentikli plastik bir bağdır. Bu mühür bir geçiş yoluna sokulur ve plastik bağın uçtaki delikten kaydırılmasıyla kapatılır. Tek kullanımda geri dönüşsüzlüğe izin veren boncuklu tel sayesinde contanın sıkılması kademeli ve uyarlanabilir. Plastik bir conta elle kırılarak, tırnak yırtılarak veya makasla kesilerek kolaylıkla açılabilir. Geri dönüştürülmüş Recycled Mühür birkaç kiloluk çekme kuvvetine ve -20°C ile 60°C arasındaki sıcaklıklara dayanabilir.

Geri dönüştürülmüş plastik Recycled Mühür gerçek kullanımı tanımlamada yatmaktadır. Nitekim çekme mukavemeti düşük olduğundan kolaylıkla yırtılır. İçeriğini dayanıklılığı ile değil, plakası üzerinde yazılı olan tanımlayıcısı ile korur. Güvenlik mühürleri ve diğer benzer güvenlik pazarı ürünleri, kullanıcıların olası cezai eylemleri veya konteynerlerin, posta paketlerinin, güvenlik teslimatlarının kötüye kullanımını belirlemelerine yardımcı olur. Mühürlü ambalaj, mührüne zarar vermeden açılamaz.

Kurcalanmaya karşı koruma sağlayan güvenlik mühürleri farklı endüstrilerde ve devlet kurumlarında yaygın olarak kullanılmaktadır; tüketici, korunan bir öğeyi açmaya yönelik yetkisiz girişimleri kolayca tespit edebilir. Taşıma konteynırının, ATM Makinesi Kasetlerinin, havaalanı güvenlik teslimatlarının mühürlenmesiyle ilgili olsun, güvenlik mührünün yetkisiz girişe dair açık ve silinmez görsel kanıt bırakması amaçlanmaktadır. Kurcalanma belirtileri gösteren Recycled Mühür, kırılabilir tabakalar veya filmler, plastik ambalajlar, basınca duyarlı yapışkan bantlar, kıvrımlı kablolar veya diğer değişmez mekanik düzenekler (teorik açıdan yaklaşık) gibi basit geri dönüştürülmüş mühürlerdir.

Devamını Oku

Gökerplast

Çevrimiçi
Gökerplast

Merhaba 👋

Size nasıl yardım edebilirim?

recycled mühür nedir?
gokerplast

Recycled Mühür Nedir? Doğal kaynak kullanımlarını ve atık oluşumunu azaltarak çevresel etkilerimizi minimuma indirmek öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Gökerplast olarak size sürdürülebilir ürün projesi kapsamında yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda geri dönüştürülmüş malzemeden üretilen Recycle Mühür grubumuzu sunuyoruz.

Endüstriyel bir süreçten atık olarak çıkan plastiklere ‘endüstri sonrası atık veya post-endüstriyel atık’ denir. Bu atıklar orijinal üretim sürecinden kaynaklanan ve kontaminasyon öncesi durumdaki atıklar oldukları için malzeme özelliklerinin ve içeriğinin bilinmesi sürecin kontrol edilebilir olması hep aynı kalitede ürün üretimine olanak sağlar. Recycle mühür grubumuz endüstri sonrası atıkların geri dönüştürülmesi ile üretilmektedir. Gökerplast üretim süreçlerinin hiçbirinde endüstri sonrası atık oluşmamaktadır. Belirli firmaların endüstri sonrası atıkları temin edilerek üretimimize kazandırılmaktadır. Recycle mühür grubumuz minimum %30 endüstri sonra geri dönüştürülmüş plastik içerir.

Post-endüstriyel atıklardan ürettiğimiz Recycle mühür grubumuz;

 • Enerji tasarrufu sağlar.
 • Hava ve su kirliliğini azaltır.
 • Sera gazlarını azaltır.
 • Doğal kaynakları korur.
 • Standart mühürlerimizle aynı mukavemete sahiptir.
 • Daha düşük ayak izine sahip çevresel döngüye kazandırılabilen mühürleme çözümü sunar.

Not: Recycle mühürlerin rengi ve özellikleri üründen ürüne değişiklik gösterebilir.

Yaşanabilir ve sürdürülebilir bir dünya için; topluyoruz, ayrıştırıyoruz, kazandırıyoruz, dönüştürüyoruz!

Not:

– “Recycle Mühür” aşağıdaki ürünler de mevcuttur: GP411, GP412, GP413, GP414, GP520, GP565 ve GP586.

– “Recycle Mühür” yalnızca “Pastel Sarı” renkte mevcuttur

– Başka renkler talep edildiği takdirde satış ekibiyle temasa geçilmelidir.

Daha yaşanabilir ve sürdürülebilir bir çevre için toplamak, korumak ve dönüştürmek istiyoruz!

Recycled Mühür Nedir?

Pek çok malzeme üretiminde plastik malzeme kullanılır. Bu plastikler endüstriyel olarak üretildikten sonra âtıl konuma geldiklerinde geri dönüştürülmek üzere tekrardan işlenebilme özelliğine sahiptirler. Modern üretim süreçlerini kapsayan ve aynı zamanda çevreye olumlu yönde etki eden bu geri dönüştürülmüş malzemelerin kullanımı ile oluşturduğumuz mühürleri pek çok alanda kullanmayı tercih edebilirsiniz. Özel pek çok iş kolunda geniş bir kullanım alanına sahip olması ile bilinirler. Çevre ve ekonomi anlamında da önemli katkılar sağlanır.

Özellikle artan çevre kirliliğine dikkat çekmek ve oluşan atıkların tekrardan geri dönüşüme kazandırılmasıyla hem çevreye hem de ekonomiye büyük bir katkı sağlanmaktadır. Yaşamın her alanında Recycled malzemelerin kullanımı mümkündür. Recycled mühür, tüm bu içerikleri ve söz konusu çevre aktivitelerinin değerlendiği muhteşem ürünler arasında yer alır.


Modern ve kullanışlı tasarımlarına ek olarak geri dönüşümlü malzemelerden üretilmesi sayesinde doğa ve çevre dostu olarak oldukça popüler bir ürün grubudur. Pratik kullanımının yanı sıra dayanıklı yapısı ve sağlam malzemesi ile pek çok alanda kullanım imkânı tanınır. Özellikle doğayı korumamız gereken bu günlerde pek çok farklı kişi tarafından tercih edilen kaliteli ürünler arasında yer alır. Tamamen geri dönüştürülmüş endüstriyel malzemelerinin kullanılması ile yeniden hayat bulan mühürler pratik kullanım sunmasının yanı sıra doğayı da ve çevreyi de korumayı hedefliyor. Recycled mühür içeriğinde en az %30 geri dönüştürülmüş malzemeler ile üretilirler.

Recycled Mühür Nerelerde Kullanılır?

Özellikle geri dönüştürülmüş malzemelerden üretildiği için çevre dostu olan ürünler arasında yer alır. Pek çok farklı kullanım alanına sahip olan bu mühürleri kapı ve benzeri alanların kilitlenmesi için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ayrıca çeşitli ambalajların açılmayacak şekilde mühürlenmesi için de kullanım alanına sahiptir. Özel bir ekipman yardımıyla mühürlediğiniz ürünlerin ağızların açılmasını engellemeniz söz konusu olur. Pek çok farklı endüstriyel alanda da kullanılabilen bu mühürler sayesinde hem çevre dostu bir ürün kullanmış olursunuz hem de ağzının açılmasını istemediğiniz pek çok ambalajı kapatmış olursunuz. 

metal klipsli kayış mühürler
gp411 kayis muhur2gp411 l 3632


Üzerinde tarih ve barkod olduğu için raf ömrü takibi yapılan her türlü endüstride kolayca kullanılma avantajına sahiptir. Recycled mühür seçenekleri kilitleme mekanizmasından geçirilebilen ve uygulamaya uyacak şekilde gerektiği kadar sıkı bir şekilde çekilebilen değişken kayışları nedeniyle ‘sıkı contalar’ olarak da anılır. Mühür kilitleme kafasından çekildikten sonra geri dönüş yoktur! Contanın kuyruğu kilidi güvenli bir şekilde kavrar ve contayı kuvvetli bir şekilde kırmadan gevşetmek veya çıkarmak mümkün olmayacaktır. Ayrıca , iki kat güvenlik için conta kayışının iki ayrı kilitleme başlığına yerleştirilmesine olanak tanıyan çeşitleri de mevcuttur.

Recycled Mühür Ne İşe Yarar?

Plastik Recycled Mühür kullanmanın ve farklı sektörler ve kullanımlarda tutarlı sonuçlar üretmenin birçok avantajı vardır. Havayolu kargolarında, tekerlekli kafeslerde, banka ve posta hizmetlerinde, kurye hizmetlerinde, transit nakitte, depolarda, banka çantalarında ve kasalarda önemli ölçüde kullanılırlar. Yangın söndürücüler, tıbbi bakım, atık takibi, yemek arabaları, lojistik hizmetler, taşıma kutuları ve tam güvenlik ve hırsızlığın önlenmesi gerektiren herhangi bir uygulama gibi başka birçok kullanım alanı da vardır.

Plastik Recycled Mühür, taşıma ve lojistik alanında, kapalı yük gemilerine, kamyonlara ve römorklara erişimi azaltmanın bir yöntemi olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. Bir nakliye şirketiyseniz ve kargoyla tutarsızlıklarınız varsa, mühürler kurcalama veya hırsızlık olup olmadığını belirlemek için bir yöntem sağlayabilir. Yük römorklarının plastik contası, mallara varış yerlerine ulaşmadan önce erişildiğini gösteren, kurcalamaya açık bir gösterge görevi görür.

Kamuya ait veya özel tesislerde faaliyet gösteren herhangi bir şirket, EN-3 gerekliliklerine ve güvenlik düzenlemelerine uygunluğunun sağlanması için düzenli olarak kontrol edilmesi gereken yangın söndürücüler gibi yangın güvenlik cihazlarını sağlamalıdır. EN-3 yönetmeliği kapsamında bahsedilen güvenlik gereklilikleri, kurcalamayı önlemek için söndürücünün pimini tutan ve söndürücü kartuşunun sağlam olduğunu belgeleyen Recycled Mühür bulunmasıdır. Bu nedenle denetim sırasında mühür eksik veya kırık olmamalıdır, aksi takdirde bu bir ihlalin kanıtı olacaktır.

Recycled Mühürün Sektördeki Yeri Nedir?

Recycled Mühür, elektrik veya gaz tedariğinde dolandırıcılık faaliyetlerini önlemek amacıyla şirketlerde ve özel evlerde elektrik veya su sayaçlarını güvence altına almak için de yaygın olarak kullanılır . Bu nedenle, kurcalama kanıtı sağlamak ve o sayaç için uygunluk sertifikası görevi görmek üzere küçük bir gösterge mührünün eklenmesi önerilir. Recycled Mühür, faaliyet gösterilen tüm sektörlerde kullanılan etkili bir araçtır. Üzerindeki kimlik numarası ile tam bir koruma sağlanması için ideal geri dönüştürülmüş malzeme sınıfındadır. Bu da tek kullanımlık kapatmaları sayesinde dolandırıcılığa karşı caydırıcı ve tanık olmalarına olanak sağlar.

Plastik Recycled Mühür genellikle ucunda kimlik numarasını kaydetmek için bir etiket bulunan çentikli plastik bir bağdır. Bu mühür bir geçiş yoluna sokulur ve plastik bağın uçtaki delikten kaydırılmasıyla kapatılır. Tek kullanımda geri dönüşsüzlüğe izin veren boncuklu tel sayesinde contanın sıkılması kademeli ve uyarlanabilir. Plastik bir conta elle kırılarak, tırnak yırtılarak veya makasla kesilerek kolaylıkla açılabilir. Geri dönüştürülmüş Recycled Mühür birkaç kiloluk çekme kuvvetine ve -20°C ile 60°C arasındaki sıcaklıklara dayanabilir.

Geri dönüştürülmüş plastik Recycled Mühür gerçek kullanımı tanımlamada yatmaktadır. Nitekim çekme mukavemeti düşük olduğundan kolaylıkla yırtılır. İçeriğini dayanıklılığı ile değil, plakası üzerinde yazılı olan tanımlayıcısı ile korur. Güvenlik mühürleri ve diğer benzer güvenlik pazarı ürünleri, kullanıcıların olası cezai eylemleri veya konteynerlerin, posta paketlerinin, güvenlik teslimatlarının kötüye kullanımını belirlemelerine yardımcı olur. Mühürlü ambalaj, mührüne zarar vermeden açılamaz.

Kurcalanmaya karşı koruma sağlayan güvenlik mühürleri farklı endüstrilerde ve devlet kurumlarında yaygın olarak kullanılmaktadır; tüketici, korunan bir öğeyi açmaya yönelik yetkisiz girişimleri kolayca tespit edebilir. Taşıma konteynırının, ATM Makinesi Kasetlerinin, havaalanı güvenlik teslimatlarının mühürlenmesiyle ilgili olsun, güvenlik mührünün yetkisiz girişe dair açık ve silinmez görsel kanıt bırakması amaçlanmaktadır. Kurcalanma belirtileri gösteren Recycled Mühür, kırılabilir tabakalar veya filmler, plastik ambalajlar, basınca duyarlı yapışkan bantlar, kıvrımlı kablolar veya diğer değişmez mekanik düzenekler (teorik açıdan yaklaşık) gibi basit geri dönüştürülmüş mühürlerdir.

İçerik Kategorileri : Genel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir